ایجاد فصل مشترک بین منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و مدیریت جهاد کشاورزی
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های دو مجموعه و رفع موانع تولید، فصل مشترکی بین منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و جهاد کشاورزی این شهرستان ایجاد خواهد شد.
19/11/1400

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، روز شنبه نشست مشترکی بین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان در منطقه ویژه برگزار شد.
روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ضمن اشاره به موقعیت منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم منطقه فراهم‌کردن زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاران است و از جذابیت‌هایی که این مناطق دارند، سرعت بالا در صدور مجوزهاست.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان همچنین از افزایش مزیت‌های مناطق ویژه در آینده نزدیک خبر داد و  گفت: منطقه باتوجه به ظرفیت‌هایی که دارد در حوزه صنایع غذایی با جهاد کشاورزی تعامل برقرار خواهد کرد و زیرساخت‌های لازم در این حوزه وجود دارد که به نفع سرمایه‌گذاران صنایع غذایی است.
وی اضافه کرد: ان‌شاءالله فصل مشترکی بین منطقه ویژه اقصادی رفسنجان و جهاد کشاورزی ایجاد و از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده خواهیم کرد.
بهرامشاهی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ایجاد خط ریلی برای منطقه، شهرستان‌های اطراف را از بن بست خارج می‌کند به‌ویژه برای شهرهای معدنی استان دارای توجیه بالایی است.
روند صدور مجوز در مناطق ویژه برای سرمایه‌گذاران نعمت است
 مهندس حاج‌عبداللهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان نیز از صدور مجوز صنایع غذایی، دام و گلخانه توسط جهاد کشاورزی خبر داد و افزود: 800 مورد صنایع غذایی داریم؛ از فرآوری پسته گرفته تا بسته‌بندی پسته، کیک، کلوچه و... که هر کدام یک کد خاص دارند که در نظام مهندسی تشکیل پرونده داده و برای اخذ مجوز پرونده به کرمان ارجاع داده می‌شود.
وی تصریح کرد: برای سرمایه‌گذاران خارج از منطقه ویژه اقتصادی استعلامات لازم از منابع طبیعی، محیط زیست و غذا و دارو اخذ می‌شود، اما برای مناطق ویژه هیچ استعلامی نیاز نیست.
به گفته حاج‌عبداللهی واحدهایی که جهاد کشاورزی مجوز می‌دهد،  برق و گاز آن تعرفه کشاورزی و به شدت پایین است.
وی خاطرنشان کرد: روند صدور مجوز در منطقه ویژه برای سرمایه‌گذاران یک نعمت ارزشمند است.


پیوست

موضوعات پشنهادی

تعامل «منطقه ویژه اقتصادی» رفسنجان در راستای امضای تفاهم نامه همکاری با «بانک تجارت» /راه اندازی باجه بانک منطقه
«کمربند سبز» منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد می شود
ضرورت سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
نخستین گام از فصل مشترک منطقه ویژه و جهاد کشاورزی؛
راه اندازی مرکز آموزش جوارمنطقه ای در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
بازدید از روند احداث نیروگاه خورشیدی و واحد تولیدی لوله‌های برق upvc/ورود منطقه ویژه رفسنجان به چرخه تولید برق از هیدروژن
زمینه سرمایه گذاری موقوفات در «منطقه ویژه اقتصادی» فراهم است/حضور مشاوران قوی منطقه ویژه در کنار سرمایه گذاران
فصل مشترک اقتصادی بین مناطق ویژه اقتصادی رفسنجان و بم ایجاد می شود
تفاهم همکاری با دانشگاه ولی عصر(عج) در زمینه راه اندازی پژوهشکده نوع ۳ در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
افزایش 500 هکتاری وسعت «منطقه ویژه اقتصادی» رفسنجان/ایجاد محور گردشگری از منطقه ویژه تا دره راگه