تفاهم همکاری با دانشگاه ولی عصر(عج) در زمینه راه اندازی پژوهشکده نوع ۳ در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: در خصوص راه اندازی پژوهشکده نوع 3 در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، امیدواریم بتوانیم با تعامل با دانشگاه ولیعصر (عج) این پژوهشکده را در منطقه ویژه فعال کنیم.
1400-10-09

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان عصر چهارشنبه در جلسه ای با حضور ریاست محترم دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان و سرمایه گذار بخش خصوصی در محل دفتر ریاست دانشگاه، یکی از اولویت های منطقه ویژه را ارتباط تنگاتنگ با دانشگاه ها دانست و اظهار کرد: در خصوص راه اندازی پژوهشکده نوع 3 در منطقه ویژه، امیدواریم بتوانیم با تعامل با دانشگاه ولیعصر (عج) این پژوهشکده را فعال کنیم.
وی عنوان کرد: 200 طرح در منطقه بررسی کردیم که 60 طرح در حال حاضر قابلیت اجرایی شدن در منطقه را دارند و دانشگاه در این زمینه می تواند خیلی اثرگذار باشد.
بهرامشاهی از سرمایه گذاری اساتید دانشگاه در حوزه کود شیمیایی در منطقه یاد کرد و با بیان اینکه ساخت 38 سوله در دستور کار مرکز نوآوری شهید ستاری قرار دارد، افزود: آمادگی داریم زمینی برای ایجاد پژوهشکده مس به دانشگاه اختصاص دهیم.
بهرامشاهی خاطرنشان کرد: محوریت منطقه، مواد شیمیایی است و با توجه به نیاز صنایع به مواد شیمیایی این هدف توسط شرکت ملی صنایع مس دنبال شده است و در آینده زمین بیشتری برای ایجاد طرح های اقتصادی به مس واگذار می شود.
آقای فرجام سرمایه گذار بخش خصوصی اظهار کرد: با توجه به اینکه وزارت علوم در حوزه ارتباط با صنعت اختیارات ویژه ای به دانشگاه ها داده است، دست شان در این حوزه باز است و همچنین تصریح کرد: تفکری که دبیر شورای عالی مناطق ویژه و آزاد و مدیرعامل منطقه ویژه رفسنجان نسبت به استفاده از ظرفیت دانشگاه ها در صنعت دارند، ارزشمند است.
این سرمایه گذار اضافه کرد: مشکل کشور با تولید حل می شود؛ البته مباحث فرهنگی نباید فراموش شود، فرهنگ باید به عنوان موتور محرکه اقتصاد باشد.
وی بر پشتیبانی دانشگاه از پژوهشکده نوع 3 تأکید و ابراز کرد: با شتاب خوبی که در منطقه ویژه رفسنجان هست، تحقق شکوفایی منطقه خود را نشان می دهد و منطقه ویژه رفسنجان می تواند به عنوان یک سیستم پایلوت در حوزه پژوهشکده نوع 3 معرفی شود.
رنجبرکریمی رئیس دانشگاه ولیعصر (عج) هم در سخنانی به وجود هفت هزار دانشجو و 284 عضو هیأت علمی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: مسلما یکی از رسالت های دانشگاه مأموریت محوری و حل مشکلات منطقه پیرامون خود است که اگر نتواند برای حل مشکلات قدمی بردارد، نمی تواند دانشگاه مؤثری باشد.
وی ابراز کرد: سیاست جدید وزارت علوم متمرکز بر ارتباط صنعت و دانشگاه است و باید به این باور برسیم که صنعت نیاز به علم و نوآوری دارد.
رئیس دانشگاه ولیعصر (عج) افزود: در خصوص صنعت در منطقه ویژه این آمادگی وجود دارد که توان علمی دانشگاه را پای کار بیاوریم، همان طور که اساتید این دانشگاه به حوزه تولید روی آورده و در منطقه ویژه رفسنجان موفق عمل کردند و اشتغالزایی کرده اند.
وی متذکر شد: برای پژوهشکده چنان‌چه زیرساخت فراهم و تقاضامحور باشد دانشگاه اعلام آمادگی می کند.
شایان ذکر است: پژوهشکده نوع سه، در خصوص ارتباط دستگاه ها، صنایع و ...با دانشگاه ها فعالیت می کند.


پیوست

موضوعات پشنهادی

افزایش 500 هکتاری وسعت «منطقه ویژه اقتصادی» رفسنجان/ایجاد محور گردشگری از منطقه ویژه تا دره راگه
دیدار مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با مشاور رئیس جمهور
ادامه رایزنی‌های سرمایه‌گذاری در «منطقه ویژه اقتصادی»رفسنجان
زمینه سرمایه گذاری موقوفات در «منطقه ویژه اقتصادی» فراهم است/حضور مشاوران قوی منطقه ویژه در کنار سرمایه گذاران
تأسیس «صندوق پسته» با محوریت «منطقه ویژه اقتصادی» رفسنجان/احیاء شرکت ملی پسته ایرانیان
راه اندازی مرکز آموزش جوارمنطقه ای در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
«کمربند سبز» منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد می شود
تفاهم همکاری با دانشگاه ولی عصر(عج) در زمینه راه اندازی پژوهشکده نوع ۳ در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
راه اندازی مرکز آموزش جوارمنطقه ای در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
ورود تکنولوژی جدید تولید پنل های خورشیدی به «منطقه ویژه اقتصادی» رفسنجان
فصل مشترک اقتصادی بین مناطق ویژه اقتصادی رفسنجان و بم ایجاد می شود
تعامل «منطقه ویژه اقتصادی» رفسنجان در راستای امضای تفاهم نامه همکاری با «بانک تجارت» /راه اندازی باجه بانک منطقه
با حضور نماینده مردم در مجلس انجام شد؛ بررسی مشکلات «منطقه ویژه اقتصادی» رفسنجان

طراحی و اجرا AradTeam