قرن ۲۱ دنیای رقابت ، توسعه ، تکنولوژی های برتر و گسترش تجارت است و شرط توفیق در این عرصه بهره گیری از فرصت ها و رویارویی با چالش هاست ؛ بنابراین ایجاب میکند که فرآیند توسعه همه جانبه با تشخیص شرایط جدید بین المللی و شناخت دگرگونی های جهانی و منطقه ای ، رشد پایدار اقتصاد کشور را هموار سازد

ویژگی قاره گونه استان کرمان ،تنوع شگفت انگیز اقلیمی ، ظرفیت بسیار بالای معدنی ، تنوع محصولات کشاورزی و حضور گسترده صنایع مختلف ، موقعیت تاریخی و جغرافیایی استان در محور ترانزیتی شمال – جنوب ، پتانسیل بزرگی برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد نموده است . از آنجا که محور استقرار عمده صنایع ومعدن پیشرفته استان کرمان – بهشت معدن معطوف به محور شمالی آن است ، انتخاب محل منطقه ویژه اقتصادی در محدوده شهرستان رفسنجان ناشی از قابلیت های بسیار ممتاز معدنی ، صنعتی و کشاورزی آن است ؛ همچنین بهره گیری از سرمایه های حاصل در منطقه .
معدن سنگ آهک، زغالسنگ ، مس و از همه مهمتر وجود معدن مس سرچشمه یکی از بزرگترین معادن طلای سرخ جهان در رفسنجان و نزدیکی منطقه ویژه به مراکزی همچون نیروگاه سیکل ترکیبی ، مخازن سوخت جنوب کشور ، کارخانه تولید سیمان و شهرک های صنعتی کرمان یکی دیگر از دلایل تمایز این منطقه با سایر مناطق ویژه می باشد .
با توجه به اینکه بیشترین سهم توسعه مناطق مرکزی کشور در صنایع فولاد و پایین دستی مس و حتی صنایع وابسته به پسته مدیون مواد اولیه صادره از استان کرمان می باشد ایجاد منطقه ویژه باعث حفظ بیشترین ارزش افزوده این صنایع در داخل استان کرمان می گردد.
کارکرد پیش بینی شده برای منطقه ویژه در زمینه صنایع تبدیلی و صادرات محصولات کشاورزی به بازارهای خارج از کشور و با انگیزه پشتیبانی و تقویت گرایش توسعه غیر نفتی و تعامل مناسب با اقتصاد جهانی است.

 

دسترسی سریع

درخواست ها
درخواست خرید زمین
درخواست خرید انشعبات
سوالات متداول
گالری تصاویر

پیگیری درخواست

نوع درخواست(*)
نوع درخواست را مشخص کنید

کد رهگیری(*)
کد رهگیری اشتباه می باشد

بررسی

پیوند ها

ad leader

ad nicico

News.freezones 2024

gomrok

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اطلاعیه ها و اخبار
شماره همراه
شماره تماس خود را صحیح وارد کنید

ایمیل
آدرس ایمیل خود را صحیح وارد کنید

نوع درخواست(*)
نوع درخواست را مشخص کنید